Kémiából ezt a házit kaptam, ha valaki tud, kérem segítsen! 25 cm3 tömény kénsavoldat (98%-os, sűrűsége 1,84g/cm3) felhasználásával mekkora térfogatú 40%-os 1,30g/cm3 sűrűségű oldat készíthető? Hány cm3 desztillált víz kell ehhez?

2013. nov. 9. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

először a sűrűségből és a térfogat alapján ki tudod számolni a tömeget, ami az oldat tömegével lesz egyenlő.a tömeg kiszámolása után kiszámolod az oldott anyag tömegét.98% azt jelenti, hogy 100 g oldat esetén 98 g lenne az oldott anyag, nekünk viszont x g oldatunk van.xg/100g*98=a feloldott anyag tömegével.

1.tudjuk oldat tömegét, oldat térfogatát, oldott anyag tömegét.azt is tudjuk, hogy deszt víz fog változni az oldat anyag tömege nem.ezért 40% alapján meghatározzuk, hogy mekkora lesz a 40%-os oldat tömege.100/40* az oldott anyag tömegével..tudjuk, hogy 1,30 a sűrűsége=m/v tudjuk m-et és a sűrűséget.ebből következik, hogy a térfogat =m/p.megkaptuk a térfogatot, akkor a kapott térfogat-az eredeti térfogat =lesz a hozzáadott desztillált víz cmcmcm-vel.

2013. nov. 9. 17:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 9. 18:24