3*(x-5)+1=19

2x+3=4x-1

2*(x-3)=3*(x-5)


2013. nov. 18. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a nehézség, hol akadtál el? Bontsd a zárójeleket, vond össze az egyneműeket, oldd meg az egyenleteket.
2013. nov. 18. 15:30
 2/2 anonim ***** válasza:

3x-15+1=19

3x-14=19

3x=33

x=11


2x+3=4x-1

2x+4=4x

4=2x

2=x


2x-6=3x-15

-6=x-15

9=x

2013. nov. 18. 15:54