A szabályos tetraéder egy lapjának területe 320cm^2. Mekkora a tetraéder éle és térfogata?2013. nov. 17. 19:33
1/1 anonim válasza:
Tudjuk, hogy a szabályos tetraéder oldallapjai szabályos háromszögek, amiknek a területe x oldalél esetén x*√3/2, ez egyenlő 320cm^2-tel:
x*√3/2=320, innen x=640/√3=640*√3/3=~369,5 cm.
A térfogata kikereshető a függvénytáblából: x^3*√2/12, vagyis a térfogata 640*√3*√2/(3*12)=640*√6/36=160*√6/9cm^3=~43,5465cm^3.