Ezt a matek feladatot hogy lehet megoldani?


Szóval holnap írunk matekból (algebra) és az osztás részénél lemaradtam.Ez a feladat: (x a négyzeten-1):(x+1).

Hogy lehet ezt megoldani?És más algebrai osztásokat is hogyan lehet megoldani?Milyen szabály van erre?



2013. nov. 17. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

a^2 - b^2 = (a-b)(a+b)


Mivel 1=1^2, ezért x^2-1^2 = (x-1)(x+1), ezt osztva x+1-vel kapunk x-1-t. Vigyázz: az értelmezési tartomány bővült: a kapott kifejezés már x=-1-ben is értelmes, míg az eredeti nem.

2013. nov. 17. 14:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Valamilyen módon szorzattá kell alakítani a számlálót, nevezőt, mert szorzatot bármelyik tényezővel szabad osztani.

Itt látsz néhány példát kidolgozva:

[link]

2013. nov. 17. 15:05