Szóval holnap írunk matekból (algebra) és az osztás részénél lemaradtam.Ez a feladat: (x a négyzeten-1):(x+1).
Hogy lehet ezt megoldani?És más algebrai osztásokat is hogyan lehet megoldani?Milyen szabály van erre?
2013. nov. 17. 14:11
1/2 anonim válasza:
a^2 - b^2 = (a-b)(a+b)
Mivel 1=1^2, ezért x^2-1^2 = (x-1)(x+1), ezt osztva x+1-vel kapunk x-1-t. Vigyázz: az értelmezési tartomány bővült: a kapott kifejezés már x=-1-ben is értelmes, míg az eredeti nem.
2/2 anonim válasza:
Valamilyen módon szorzattá kell alakítani a számlálót, nevezőt, mert szorzatot bármelyik tényezővel szabad osztani.
Itt látsz néhány példát kidolgozva: