5-ös jár érte úgyhogy légyszíves segítsetek!!!


A csoportosítás módszerével alakítsuk szorzattá a következő kifejezéseket:


a) ab+3b-2a-6

b) 2ax+bx+2a+b

c) 2ax+5y+10x+ay

d) ab-8x+4a-2bx

e) 6a-bx-2b+3ax


Alakítsuk szorzattá az alábbi kifejezéseket:


a) 16x²-25

b) 49a²-100b²

c) 64b²-9x²

d) 36x^4-12ly^6

e) x²-20x+100



Zöld kéz természetesen megy mindenkinek!

Ja és eltudnátok magyarázni, hogy hogy kell megcsinálni?


2013. nov. 17. 00:38
 1/1 anonim ***** válasza:

b(a+3)-2(a+3)=(b-2)(a+3)

x(2a+b)+(2a+b)=(x+1)(2a+b)

2x(a+5)+y(a+5)=(2x+y)(a+5)

b(a-2x)-4(a-2x)=(b-4)(a-2x)

3a(2+x)-b(2+x)=(3a-b)(2+x)


(4x-5)(4x+5)

(7a-10b)(7a+10b)

(8b-3x)(8b+3x)

(6x²-11y^3)(6x²+11y^3)

(x-10)^2

2013. nov. 17. 05:51