Ezt hogyan csináljam meg?2013. nov. 16. 09:22
1/4 anonim válasza:
Nézd meg először h mennyit csinálnak külön egy nap alatt, ebből kiszámolod a kettőt együtt.
x/32+x/40=1
2/4 anonim válasza:
ha az egyik 32 nap alatt végzi el akkor 1 nap alatt az
1/32-ét aratja le. x nap alatt az x/32.ét.
a másik ugyan igy
x(1/32+1/40)=1
3/4 anonim válasza:
Az első gép 1 nap alatt a munka 1/32 részét, x nap alatt az x/32 részét végzi el; ugyanez igaz a másik gépre is, ő x nap alatt az x/40 részével végez. Ennek a kettőnek az összege 1, mivel ugyanazt a munkát végzik el:
x/40+x/32=1 /most lusta leszek, és csak 40-nel szorzok (mivel 32-vel osztva véges tizedes törtet kapok; egyébként közös nevezőre kellene hozni.)
x+1,25x=40 /összevonás
2,25x=40 /:2,25
x=40/2,25=160/9=~17,78 nap alatt végzi el a két gép a munkát.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 16. 12:34