Matek házifeladat tudnátok segíteni?


Asin*Bcos=C


(D-vel kell osztani)



2013. nov. 14. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez így értelmetlen. Valamiket lehagytál. A koszinusza minek van? És a szinusza? Hol van a D?


Végül: házi feladat - két szó.


[link]

2013. nov. 14. 21:30
 2/13 A kérdező kommentje:
a sinus és cosinus után alfát írtam csak azt nemillesztette be.
2013. nov. 14. 22:45
 3/13 anonim ***** válasza:
ó kösz, 4 ismeretlenes egyenlet 1 egyenlettel xD
2013. nov. 14. 23:28
 4/13 A kérdező kommentje:
tudsz valamit segíteni?
2013. nov. 14. 23:32
 5/13 anonim ***** válasza:

(A*sin alfa * B*cos alfa)/D = C


Ezt kellene megoldani?

2013. nov. 15. 07:16
 6/13 A kérdező kommentje:
(A*sin alfa * B*cos alfa)= C /D
2013. nov. 15. 11:18
 7/13 A kérdező kommentje:

(A*sin alfa * B*cos alfa = C

Így szól a feladat.

2013. nov. 15. 11:19
 8/13 anonim ***** válasza:

(A*sin alfa * B*cos alfa)= C /D


sin alfa * cos alfa)= C /(D*A*B)


2*sin alfa * cos alfa)= C /(2*D*A*B)


sin(2alfa) = C /(2*D*A*B)


2alfa = arcsin (C /(2*D*A*B))


alfa = 1/2 * arcsin (C /(2*D*A*B))


Mit kezdesz ezzel? Paraméters, arkuszos, semmi konkrét.

2013. nov. 15. 12:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez a sor rossz.

2*sin alfa * cos alfa)= C /(2*D*A*B)


Így helyes: 2*sin alfa * cos alfa)= 2*C /(D*A*B)


És a folytatás is:


sin(2alfa) = 2*C /(D*A*B)


2alfa = arcsin (2*C /(D*A*B))


alfa = 1/2 * arcsin (2*C /(D*A*B))

2013. nov. 15. 13:04
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm, de nem nagyon értem

és ezt hogy kell?

A*sin alfa + B*cos alfa= C

2013. nov. 17. 12:33
1 2