Tudnátok nekem segíteni ebben a fizika feladatban?


szoval: Egy test szabadon esik 50meter magasbol. Menyi idő alatt futja be utjanak elso es utolso meteret? Mekkora utat tesz meg esesenek elso es utolso masodperceben ?

Egyáltalán nem értem :(



2013. nov. 14. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

s=g/2 t^2


nomármost: ebből átrendezéssel ki tutod számolni az 1. métert. Mint hogy s=1m


Ezután (szintén átrendezéssel meg tudod határozni, hogy mennyi ideig esik s=50m-t.

Ezután azt is meg tudod határozni, hogy mennyi ideig esik s=49m-t. A kettőnek a különbsége lesz az utolsó méter ideje.


Ugyanezzel a logikával ki tudod számolni az 1. és utolsó másodperc alatt meg tett utakat is.

2013. nov. 14. 20:13
 2/3 anonim ***** válasza:

A föld gravitációja a testeket 9,81 m/s^2 gyorsulással vonzza maga felé.

Ebből következik, hogy 1mp után a test sebessége 9,81m/s, 2. mp végén 19,62m/s, 3. végén 29,43m/s....


s=(g*t^2)/2


ebből következően:

első métert 1=(9,81*t^2)/2 egyenlet átrendezésével kapod meg: gyök alatt:(9,81/2) = 2,21s


Ezek alapján kiszámolod utána 49m és 50m behelyettesítésével is, és az idő különbség fog neked kelleni.

2013. nov. 14. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:

#2


NEM JÓÓÓÓ!!!!


cSAK A GYORSULÁST KELL OSZTANI KETTŐVEL A t^2 -tet nem!!!

2013. nov. 14. 22:14