FIZIKA házi feladatban segítene valaki? (LENT TÖBB)


110V-os feszültségű és 1000W teljesítményű fogyasztót kívánunk egy ellenállás kapcsolásával működtetni egy 220V-os hálózatról.

1)mennyi a fogyasztó ellenállása?

2)mekkora ellenállás kapcsolására van szükség és a hálózatról felvett energia hanyad része jut el a fogyasztóhoz?


2013. szept. 26. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Sorosan kell kapcsolni a fogyasztóval egy megfelelő Rx ellenállást, hogy a 220 voltból csak 110 V essen a fogyassztóra, a maradék - szintén 110 V -, az Rx ellenállásra. Mivel felezni kell a feszültséget, így pont akkora Rx ellenállást kell a fogyasztóval sorbakapcsolni, mint a fogyasztó ellenállása.


U = 110 V

P = 1000 W

--------

R = ? A fogyasztó ellenállása


P=U*I és R=U/I

A másodikból I=U/R, ezt behelyettesítjük a P=U*I -be.


P=U*U/R=U^2/R --> R=U^2/P=110^2/1000 = 12,1 ohm


1. kérdésre a válasz: R = 12,1 ohm


2. Rx = 12,1 ohm ellenállást kell sorbakypcsolni a fogyasztóval.


-KA-

2013. szept. 26. 19:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!:)
2013. szept. 27. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. szept. 27. 19:58