Tudna segíteni valaki mértan matek házi-feladatban?


Az ábrán a téglatest alakú ABCDMNPQ tejesdoboz látható, ahol AM =10cm , AB = 6cm és

BC = 5cm.

(egy téglatest)

a) Számítsd ki a tejesdoboz literben kifejezett térfogatát!

5p b) Számítsd ki a tejesdoboz elkészítéséhez szükséges anyagmennyiséget négyzetcentiméterben

kifejezve, ha az illesztések a doboz teljes felszínének 10% -át teszik ki!

5p c) A dobozba az M csúcson át egy szívószálat teszünk, ami az S Î( AC) pontig ér anélkül, hogy a

dobozba esne, ahol AS = 7,5 cm . Igazold, hogy a szívószál hossza nagyobb, mint 12 cm.

2. A 3. ábrán egy asztal alaprajza látható, amely az ABCD téglalapból ( AB = 4 més BC = 2 m ) és az

[AD] , illetve [BC] átmérőjű félkörökből áll.


2013. ápr. 28. 13:32
 1/4 A kérdező kommentje:
ami az S Î( AC) ott az i féleség eleme az (AC) PONTNAK
2013. ápr. 28. 13:34
 2/4 anonim ***** válasza:

a) Térfogat: 10 cm * 6 cm * 5 cm = 300 cm³ = 0,3 db³ = 0,3 liter.


b) Felület: van 2 db 10*6 cm-es + 2 db 10*5 cm-es + 2 db 5*6 cm-es oldallap.

2*10 cm*6 cm=120 cm²,

2*10 cm*5 cm=100 cm²,

2*5 cm*6 cm=60 cm².

A felület (120+100+60) 280 cm². 10%-a 280*10/100=28 cm².

A szükséges anyagmennyiség 280 cm²+28 cm²=308 cm².


c) A szívószál egy átfogót képez A,M,S pontok közt.

A,M=10 cm. A,S=7,5 cm. Az átfogót jelentő szívószál hossza: négyzetgyök alatt 10²+7,5².

10²+7,5²=156,25. Ennek négyzetgyöke: 12,5 cm.

Ez épp a szükséges minimális hossz (bár kint megfogni, visszahúzni nem lehet).


2.) Nem értem, hogy milyen alakú az asztal. A kérdés alapján olyannak érzem, hogy a téglalap alakhoz csak egyik hosszabb oldalához és egyik rövidebb oldalához van félkörív alakú csatlakozás. Ez furcsa. És nem tudom mit kell kiszámolni. Felületét? Kérlek, segíts!

2013. ápr. 28. 14:29
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! ennyi volt a feladat , véletlenül bemásoltam a 2.-dik feladatot amire nincs szükségem!
2013. ápr. 28. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2013. ápr. 28. 15:12