menyi ekkor a sebessége és a gyorsulása2013. okt. 9. 23:15
1/5 anonim válasza:
x = A*sin(omega*t)
omega = 2pi / f
v = A*omega*cos(omega*t)
a = A*omega2*-sin(omega*t)
2/5 anonim válasza:
omega = 2pi / f helyett:
omega= 2*pi*f (máskülönben még a dimenzió se jönne ki)
3/5 A kérdező kommentje:
A t- t nem tudom hogyan kell kiszamitani
2013. okt. 10. 08:36
4/5 anonim válasza:
(Igaz, a frekvenciát elrontottam.)
x = A*sin(omega*t)
x / A = sin(omega*t)
sin-1(x / A) = omega * t //inverz szinusz, arkusz szinusz
t = sin-1(x / A) / omega
5/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a választ
2013. okt. 10. 11:40