Fizika feladatban kérem a segítségeteket egy tömegpont harmonikus rezgőmozgást végez 0,5m-es amplitúdóval és 15 Hz frekvenciával. Az egyensúlyi helyzeten való áthaladás után mennyi idő alatt ér abba a helyzetbe, ahol a kitérése 0,25 m?

menyi ekkor a sebessége és a gyorsulása
2013. okt. 9. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

x = A*sin(omega*t)

omega = 2pi / f


v = A*omega*cos(omega*t)


a = A*omega2*-sin(omega*t)

2013. okt. 9. 23:49
 2/5 anonim ***** válasza:

omega = 2pi / f helyett:


omega= 2*pi*f (máskülönben még a dimenzió se jönne ki)

2013. okt. 10. 00:39
 3/5 A kérdező kommentje:
A t- t nem tudom hogyan kell kiszamitani
2013. okt. 10. 08:36
 4/5 anonim ***** válasza:

(Igaz, a frekvenciát elrontottam.)


x = A*sin(omega*t)


x / A = sin(omega*t)


sin-1(x / A) = omega * t //inverz szinusz, arkusz szinusz

t = sin-1(x / A) / omega

2013. okt. 10. 11:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a választ
2013. okt. 10. 11:40