Háromtagú összeg négyzete?


A háromtagú összegek négyzeténél van egy ilyen, ami négy tagú, de erre nem találtam megoldást. Hogy kellene elvégezni?

[link]


2013. nov. 14. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

(2a-3b+4c-d)(2a-3b+4c-d)


minden tagot minden taggal össze kell szorozni.

2013. nov. 14. 17:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy elvégzed:


(2a-3b+4c-d)^2=(2a-3b+4c-d)*(2a-3b+4c-d)=4a^2-6ab+8ac-2ad-6ab+9b^2-12bc+3bd+8ac-12bc+16c^2-4cd-2ad+3bd-4cd+d^2=


=4a^2+9b^2+16c^2+d^2-12ab+16ac-4ad-24bc+6bd-8cd

2013. nov. 14. 17:48
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Egyébként én is így végeztem el, csak mivel új volt, ezért nem voltam biztos benne, hogy jó-e.

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm.

2013. nov. 14. 19:59