A háromtagú összegek négyzeténél van egy ilyen, ami négy tagú, de erre nem találtam megoldást. Hogy kellene elvégezni?
2013. nov. 14. 16:23
1/3 anonim válasza:
(2a-3b+4c-d)(2a-3b+4c-d)
minden tagot minden taggal össze kell szorozni.
2/3 anonim válasza:
Úgy, hogy elvégzed:
(2a-3b+4c-d)^2=(2a-3b+4c-d)*(2a-3b+4c-d)=4a^2-6ab+8ac-2ad-6ab+9b^2-12bc+3bd+8ac-12bc+16c^2-4cd-2ad+3bd-4cd+d^2=
=4a^2+9b^2+16c^2+d^2-12ab+16ac-4ad-24bc+6bd-8cd
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Egyébként én is így végeztem el, csak mivel új volt, ezért nem voltam biztos benne, hogy jó-e.
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm.
2013. nov. 14. 19:59