2013. aug. 29. 12:15
1/1 anonim válasza:
x*y=-1
x+y=1 ---> x=1-y
Behelyettesíted a felsőbe: (1-y)*y=-1
Felbontod: 1y-y^2=-1
Rendezed nullára és átalakítod, hogy másodfokú általános alakját megkapd: -y^2+y+1=0
Megoldod, megkapsz két eredményt: 1,61 és -0,61
Felírod, hogy ha y=1,61 akkor x=-0,61 és azt, hogy ha y=-0,61 akkor x=1,61