Határozzuk meg azt a két valós számot, amelyek szorzata −1 és összege 1. Valaki segítene megoldani?


2013. aug. 29. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:

x*y=-1

x+y=1 ---> x=1-y

Behelyettesíted a felsőbe: (1-y)*y=-1

Felbontod: 1y-y^2=-1

Rendezed nullára és átalakítod, hogy másodfokú általános alakját megkapd: -y^2+y+1=0

Megoldod, megkapsz két eredményt: 1,61 és -0,61

Felírod, hogy ha y=1,61 akkor x=-0,61 és azt, hogy ha y=-0,61 akkor x=1,61

2013. aug. 29. 12:36