Egy tartályban felére csökkentjük a levegő térfogatát. A hőmérséklet változatlan marad. Miként változik meg a tartályban levő levegő nyomása?2013. nov. 8. 21:09
2/3 A kérdező kommentje:
és felirni ?
Tudom v=állandó
,de a térfogatot?
2013. nov. 8. 21:31
3/3 anonim válasza:
T változatlan ->
P1*V1 = P2*V2
P2 = P1*V1/V2
V1/V2 = 2 (ezt jelenti hogy a felére csökkented)
P2 = P1*2
Ugye ez csak akkor átszódik le így, ha elég lassan történik a folyamat.