Egy tartályban felére csökkentjük a levegő térfogatát. A hőmérséklet változatlan marad. Miként változik meg a tartályban levő levegő nyomása?
2013. nov. 8. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
P*V/T állandó.
2013. nov. 8. 21:12
 2/3 A kérdező kommentje:

és felirni ?

Tudom v=állandó

,de a térfogatot?

2013. nov. 8. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

T változatlan ->


P1*V1 = P2*V2


P2 = P1*V1/V2


V1/V2 = 2 (ezt jelenti hogy a felére csökkented)


P2 = P1*2


Ugye ez csak akkor átszódik le így, ha elég lassan történik a folyamat.

2013. nov. 8. 21:38