Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miképp válhat belőlem tolmács?

Miképp válhat belőlem tolmács?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a nyelvek, beszélek is angolul, oroszul (ezeket olyan "majdnem felső fokon") és nemrég kezdtem spanyolul. Milyen iskolát kell végezni annak aki komoly tolmács akar lenni? Mennyire telített a szakma? Milyen változatai lehetnek?
2009. dec. 6. 12:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%
valaki aki ért hozzá meg benne van a szakmában válaszolhatna rendeset, mert engem is izgat a téma:)
2009. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:)
2009. dec. 6. 13:03
 3/11 anonim ***** válasza:
engem is,nagyon!
2009. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen mész egy nyelv szakra, elvégzed a 3 év alapképzést majd utána a fordító-tolmács 2 éves mesterre jelentkezel elvégzed és hipp-hopp az vagy:)
2009. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, nem láttam az előző választ, köszönöm :)
2009. dec. 6. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:

15:23.as vagyok, reagálok az előző kérdésekre:D

Tényleg igaz, hogy a nyelvszakosok többsége ilyenre akar menni, tanárként jobban tudnál érvényesülni, de ugye a fizetések ég és föld. Ha szerencséd van találhatsz jó munkahelyet, de nem az angollal, az úgymond alap, hogy beszéld, plusz mrie te eljutsz, hogy lediplomázol az oroszul tudokért kapkodni fognak.

2009. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm :)
2009. dec. 6. 17:14
 9/11 anonim válasza:

bocsánat, hogy válasz helyén kérdezek...:)

én még gimnazista vagyok, de eléggé érdekel a nyelv, angolt és németet tanulok, de tanár viszont nagyon nem szívesen lennék... nem tudom, hogy bírnám-e idegekkel, bár ezt mondjuk inkább úgy értem, hogy általános suliba, a sok hülye kisgyerekkel nem bírnék, gimiben vagy máshol már nem tudom, lehet h más lenne a helyzet, de az anyám pedig tanár volt, és magyarázta, hogy mennyire nem becsült szakma mostmár és igaza is van sztem:):$

szal tanácsos lenne elmenni egy tolmácsnak a fent említett dolog, az idegrendszeri megpróbáltatás függvényében? egyébként olyan nincsen, hogy van egy cég aki szövegfordítással foglalkozik, felveszi a rendeléseket, és én egy olyasmit képzeltem el, szal nem feltétlen itthon, bár az sem elvetendő... de szóval milyen módon lehet szövegfordítónak lenni?:)

még egy utolsó, nemrégen fordítottam egy kanadai kisgyerek iskolai értékelését, mert magyar iskolába akar járni, és kellett az iskolának a kanadai iskola értékelése, lefordítottam, 5 oldal volt címoldallal együtt... ez mennyibe került volna a szakmában? én egyébként 6000Ft-ot kaptam érte:)


köszönöm ha valaki veszi a fáradságot elolvassa mindet, és válaszol mindre:)

2009. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem halálbiztos, hogy van szövegfordító szakma is, de nyilván én sem értek hozzá igazán, de közben elvetettem a tolmács ötletet :) Neked viszont sok sikert :)
2009. dec. 7. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!