Nagyon egyszerű algebrai feladat megoldásának megerősítésében segítene valaki?


A feladatnak:

[link]


Ha egyszerűsítgetünk "a harmadikon/2" jön ki?



2013. nov. 5. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
b*(a^3)/2
2013. nov. 5. 20:15
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

25a^4/(49b^10)*49b^11/(50a)=(25*49*a^4*b^11)/(49*50*b^10*a)=


=(a^3*b)/2, amennyiben a≠0 és b≠0.


Szóval az a b valahova elvarázsolódott :)

2013. nov. 5. 20:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja tényleg maradt egy b is!:D Köszi nektek!:)
2013. nov. 5. 20:20