7.-es vagyok és Bolyai Matek versenyre készülünk
tanár azt mondta, hogy egyenlettel kéne megoldani a következőt:
Két egyenlő magasságú gyertyát 18 órakor meggyújtottak. Az egyik 22 órakor, a másik 21 órakor aludt el. A gyertyák egyenletes tempóban égtek. Hány órakor volt az egyik gyertyacsonk kétszerese a másiknak (valahol 20:25-20:30 között :D) Hogy oldanátok meg egyenlettel ?
Előre is köszönöm :)
2013. nov. 5. 17:20
1/1 anonim válasza:
2x(L-(L/3)t)=L-(L/4)t
L=(2L/3-L/4)t
t=1/(2/3-1/4)
t=12/5=2h 24'