Hogy lehet logikusan megoldani? Többi lent.


7.-es vagyok és Bolyai Matek versenyre készülünk

tanár azt mondta, hogy egyenlettel kéne megoldani a következőt:

Két egyenlő magasságú gyertyát 18 órakor meggyújtottak. Az egyik 22 órakor, a másik 21 órakor aludt el. A gyertyák egyenletes tempóban égtek. Hány órakor volt az egyik gyertyacsonk kétszerese a másiknak (valahol 20:25-20:30 között :D) Hogy oldanátok meg egyenlettel ?

Előre is köszönöm :)



2013. nov. 5. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:

2x(L-(L/3)t)=L-(L/4)t

L=(2L/3-L/4)t

t=1/(2/3-1/4)

t=12/5=2h 24'

2013. nov. 5. 17:36