Gondioltam két számot az egyik 17 el több mint amásik. Az összegük pedig 43. Mi ennek afeladatnak a nyitott mondatos megoldása?


2013. nov. 5. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

x + x + 17 = 43

2x + 17 = 43

2x = 26

x = 13.

2013. nov. 5. 12:35
 2/3 A kérdező kommentje:
és melyik az a két ismeretlen szám?
2013. nov. 5. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:
13 és 13+17=30
2013. nov. 5. 15:54