A megoldás 15.
Számolás menete?
V:valamennyi,hiányzó szám
X:szorzás
4Xv:6=v-5 /-v
3Xv:6=-5 /X6
3Xv=-30 /:3
=-10
Hogy jön ki a 15.
2013. máj. 10. 16:28
1/4 BKRS válasza:
4v/6 = v - 5
bal oldalon egyszerüsítsünk 2-vel.
2v/3= v-5
vonjunk ki mindkét oldalból v-t
2v/3 - v = -5
alakitsuk a v-t harmadokká
2v/3 - 3v/3 = -5
a bal oldalon vonjuk össze a ket törtet
-v/3 = -5
Szorozzuk mindkét oldalt -3-mal
v = 15
2/4 nicsicsi válasza:
4Xv:6-v az nem 3Xv:6, mivel v=6Xv:6 és így 4Xv:6-v=4Xv:6-6Xv:6= -2Xv:6
-2Xv:6=-5 /X6
-2Xv=-30 /: (-2)
v=15
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek de mi úgy tanultuk ahogy a 2.leírta
2013. máj. 10. 16:54
4/4 A kérdező kommentje:
akkor -v helyett mi kell az első per után?
2013. máj. 10. 16:57