A megoldás 15.

Számolás menete?

V:valamennyi,hiányzó szám

X:szorzás

4Xv:6=v-5 /-v

3Xv:6=-5 /X6

3Xv=-30 /:3

=-10


Hogy jön ki a 15.



2013. máj. 10. 16:28
 1/4 BKRS ***** válasza:

4v/6 = v - 5

bal oldalon egyszerüsítsünk 2-vel.

2v/3= v-5

vonjunk ki mindkét oldalból v-t

2v/3 - v = -5

alakitsuk a v-t harmadokká

2v/3 - 3v/3 = -5

a bal oldalon vonjuk össze a ket törtet

-v/3 = -5

Szorozzuk mindkét oldalt -3-mal

v = 15

2013. máj. 10. 16:46
 2/4 nicsicsi válasza:

4Xv:6-v az nem 3Xv:6, mivel v=6Xv:6 és így 4Xv:6-v=4Xv:6-6Xv:6= -2Xv:6

-2Xv:6=-5 /X6

-2Xv=-30 /: (-2)

v=15

2013. máj. 10. 16:47
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek de mi úgy tanultuk ahogy a 2.leírta
2013. máj. 10. 16:54
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor -v helyett mi kell az első per után?
2013. máj. 10. 16:57