Henger alakú, felül nyitott edény készítéséhez 480cm2 lemezt használunk fel. Mennyi a térfogata? Ha az alapkör sugara6cm Segítsen valaki!


2012. nov. 20. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

az alapkör területe: 6^2*Pi=113,1 cm2


a palást területe: 480-113,1=366,9 cm2

így: 366,9=(2*Pi*6)*m --> m=9,73cm


a térfogat pedig: 6^2*Pi*9,73=1100,4 cm3

2012. nov. 20. 21:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. nov. 20. 22:43