szóval le kéne írni a lépéseket mérlegelvvel..hiába figyelek órán nem tudom.:S


elsőnek ez jó.: 5x+4=12+x


2012. jún. 6. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, azt szeretnéd, ha ezt az egyenletet magyaráznám el?

tehát:

először is az ismeretlenek most az egyenlőségjel mind2 oldalán vannak. Ezeket egy oldalra csoportosítjuk, mégpedig úgy, hogy mindkét oldalból kivonunk egy x-et.

Mivel a két oldal egyenlő egymással, az értékük nem fog változni, ha kivonunk mindkettőből egy x-et.

Tehát a bal oldalon az 5x-ből lett 4x, a jobb oldalon pedig nem maradt x:

4x+4=12

Most pedig a számokat (amelyik mögött nincs x) tudjuk "egy oldalra" hozni, mégpedig úgy, hogy mindkét oldalból kivonunk 4-et.

A bal oldalon marad 4x+0, a bal oldalon pedig 12-4

Tehát:

4x=8

most pedig mindkét oldalt elosztjuk 4-gyel, hogy megkapjuk x értékét:

x=2


Érthető volt ez így?

2012. jún. 6. 20:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja és le is ellenőrizzük, behelyettesítéssel:

5x2 + 4 = 12+2

14 = 14

tehát jó a megoldás

2012. jún. 6. 20:45