(-2)*(-9)-{9-[2+9*(2-9)-(2+9):(-11)]*(-3)}+(-4)*(-5)


Azt hiszem az eredmény 2009 de segítenétek levezetni??


2009. nov. 15. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

18-{9-[2+9*(-7)-(11)/(-11)]*(-3)}+20=

18-{9-[2+(-63)+1]*(-3)}+20=

18-{9-[2-63+1]*(-3)}+20=

18-{9-(-60)*(-3)}+20=

18-{9-(180)}+20=

18-(9-180}+20=

18-(-171)+20=

18+171+20=209

2009. nov. 15. 16:51
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként szívesen.
2009. nov. 18. 12:45