(-2)*(-9)-{9-[2+9*(2-9)-(2+9):(-11)]*(-3)}+(-4)*(-5)
Azt hiszem az eredmény 2009 de segítenétek levezetni??
2009. nov. 15. 15:59
1/2 anonim válasza:
18-{9-[2+9*(-7)-(11)/(-11)]*(-3)}+20=
18-{9-[2+(-63)+1]*(-3)}+20=
18-{9-[2-63+1]*(-3)}+20=
18-{9-(-60)*(-3)}+20=
18-{9-(180)}+20=
18-(9-180}+20=
18-(-171)+20=
18+171+20=209