Hogyan kell megoldani ezt a logaritmus feladatot?


A menetét ís írjátok le, hogy mi miért van, pls


7^log(49) 5-1


(A 49 a logaritmus alapja.)


2013. okt. 31. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Először átírjuk a log(49)5 -t 7 alapú logaritmusá

log(49)5 = [log(7)5]/[log(7)49]

= [log(7)5]/2

7^(log(49)5) -1 =

...

a^(log(a)b) = b-t alkalmazzuk

...

= 7^[((log(7)5)/2] - 1

= [7^log(7)5]^(1/2) - 1

= 5^(1/2) - 1 = gyök(5) - 1

...

Lehet, hogy itt-ott elhibáztam a számítást, de ez a menet.

2013. okt. 31. 14:19
 2/2 anonim válasza:

7^log(7^2)5-1

Azonosak lettek az alapok.

Ha most ezt nézzük 7^log(7^2) akkor az eredmény 2 lenne.

De mivel 5-1-el szorzod 2*5-1

9 az eredmény. Ha tévednék elnézést,(a jószándék vezérelt)

2013. okt. 31. 14:20