A menetét ís írjátok le, hogy mi miért van, pls
7^log(49) 5-1
(A 49 a logaritmus alapja.)
2013. okt. 31. 13:52
1/2 anonim válasza:
Először átírjuk a log(49)5 -t 7 alapú logaritmusá
log(49)5 = [log(7)5]/[log(7)49]
= [log(7)5]/2
7^(log(49)5) -1 =
...
a^(log(a)b) = b-t alkalmazzuk
...
= 7^[((log(7)5)/2] - 1
= [7^log(7)5]^(1/2) - 1
= 5^(1/2) - 1 = gyök(5) - 1
...
Lehet, hogy itt-ott elhibáztam a számítást, de ez a menet.
2/2 anonim válasza:
7^log(7^2)5-1
Azonosak lettek az alapok.
Ha most ezt nézzük 7^log(7^2) akkor az eredmény 2 lenne.
De mivel 5-1-el szorzod 2*5-1
9 az eredmény. Ha tévednék elnézést,(a jószándék vezérelt)