Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni a képen szereplő logaritmusos feladatok megoldásához. Az 1-es, 2-es és 7-es feladatoknak a megoldása érdekelne leginkább, de nem baj, ha másikon mutatod meg. Köszönöm. :)

[link]



2013. okt. 18. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Addig kérdezz, míg minden betűjét meg nem érted:

[link]

2013. okt. 18. 18:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előzőbe több hiba került. Itt van az új változat:

[link]

2013. okt. 18. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Ezt az azonosságot kell használnunk: a=log(b)b^a, például 5=log(2)2^5 (definíció szerint), e szerint írjuk át a bal oldalt 1/2 alapú logaritmusra: -2=log(1/2)(1/2)^(-2)=log(1/2)4, tehát az egyenlet:


log(1/2)(3-x)=log(1/2)4


A logaritmusfüggvény szigorú monotonitása miatt:


3-x=4, innen x=-1


Behelyettesítéssel kijön, hogy ez a jó.


A 7-est ugyanígy kell.


2. Egy másik azonosság: log(a)b+log(a)c=log(a)(b*c):


lg((x-2)(x+3))=lg24


A szigorú monotonitás miatt ismét:


(x-2)(x+3)=24

x^2+x-6=24

x^2+x-30=0


Másodfokú egyenlet megoldóképletéből: x1=6 x2=-5


Ha behelyettesítünk, akkor a -5-re lesz egy olyan tag, hogy lg(-2), amit nem értelmezünk, ezért a -5 hamisgyök. A 6-tal nincs ilyen probléma.

2013. okt. 18. 19:39
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen leírtátok!

Most már nekem is kijöttek ezek az eredmények :)

2013. okt. 18. 19:45