Számítsa ki a szabályos nyolcszög területét,kerületét, ha oldalai 10 cm hosszúak. Tudom, hogy a szabályos nyolcszög belső szögei minden csúcsnál 135°-osak és a belső szögek összege 1080°, de nem tudok ebből sem kiindulni. (Elég gyenge vagyok matekból, így aki venné a fáradtságot elmagyarázni lépésről lépésre, annak nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm szépen! )2013. okt. 31. 13:00
1/1 anonim válasza:
A terület kiszámításához van egy képlet. Legyn x az oldal, akkor a terület=2*(1+gyök2)*x^2
T=2*(1+gyök2)*100=482,8 cm^2
A kerülete 8*10=80cm