2009. nov. 14. 14:32
1/2 anonim válasza:
(a, b, c, d, x > 0)
loga + 2logb + 3logc + log d = - lgx
loga + logb^2 + logc^3 + log d = - lgx
lgx + log(a * b^2 * c^3 * d) = 0
logx/log10 + log(a * b^2 * c^3 * d) = 0
logx + log(a * b^2 * c^3 * d)^log10 = 0
log(x(a * b^2 * c^3 * d)^log10) = 0
x(a * b^2 * c^3 * d)^log10 = 1
x = 1/(a * b^2 * c^3 * d)^log10
Ha véletlenül elírtad, és a bal oldalon logx van, akkor
x(a * b^2 * c^3 * d) = 1
x = 1/(a * b^2 * c^3 * d)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2009. nov. 14. 17:52