Hogy kell megcsinálni? Lgx=-loga-2logb-3logc- log d

2009. nov. 14. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

(a, b, c, d, x > 0)

loga + 2logb + 3logc + log d = - lgx

loga + logb^2 + logc^3 + log d = - lgx

lgx + log(a * b^2 * c^3 * d) = 0

logx/log10 + log(a * b^2 * c^3 * d) = 0

logx + log(a * b^2 * c^3 * d)^log10 = 0

log(x(a * b^2 * c^3 * d)^log10) = 0

x(a * b^2 * c^3 * d)^log10 = 1

x = 1/(a * b^2 * c^3 * d)^log10


Ha véletlenül elírtad, és a bal oldalon logx van, akkor

x(a * b^2 * c^3 * d) = 1

x = 1/(a * b^2 * c^3 * d)

2009. nov. 14. 17:05
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2009. nov. 14. 17:52