Fizika számítások ill. képlet?

Mekkora erő szükséges egy test körpályán való tartásához, ha a körpálya sugara 25 cm, a centripetális gyorsulás értéke 5 m? A test egyenletes körmozgást végez.
2013. okt. 27. 06:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy/

A centripetális erő, tehát a körpályán tartáshoz szükséges erő függ a test tömegétől is.


Kettő/

A centripetális és a kerületi gyorsulás mértékegysége is méter per secundum a négyzeten, és nem méter: 5 m/s^2 kell, hogy legyen.

Nem lehet a gyorsulásnak is meg a sugárnak is méter/centiméter a mértékegysége. Két, teljesen különböző jellegű, fizikai mennyiségről van szó.


Fcp = m*acp


-KA-

2013. okt. 27. 06:58
 2/5 A kérdező kommentje:

Az oké hogy átváltom a cm-t m-be.

Képlete: F=m x a.

De honnan vegyem elő a tömeget?

Az a=v/t

Az idő sincs meg adva ezt megint nem tudom kiszámítani.

Akkor hogy kezdjek hozzá a feladathoz?

2013. okt. 27. 07:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a=v/t, hanem a = delta v / delta t.


Nem értetted meg? A gyorsulás nem 5 m.


Ha nincs tömeg, márpedig nincs megadva tömeg, akkor nem lehet kiszámolni az erőt.


Kevés adatot adtál/adtak meg.


-KA-

2013. okt. 27. 08:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Ennyi van a feladatban leírva. Szóról szóra másoltam be!
2013. okt. 27. 08:16
 5/5 A kérdező kommentje:
A tanárunkkal beszéltem az m= 1 kg
2013. okt. 27. 09:32