Ezt a matek feladatot hogy kell megoldani?


a.)-2,3√6+√24-√54-2,7√6

b.)√3/4+1,(6)√3-√48-5/6√3


Teljes megoldás szeretnék,köszönöm előre is.



2013. okt. 26. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:

a)

-5*(6)^(1/2)+(24)^(1/2)-(54)^(1/2)

-5*(6)^(1/2)+(6*4)^(1/2)-(6*9)^(1/2)

((6)^(1/2))*(-5+2-3)

b)

nem érthető a feladat. miért van a 6 zárójelben, ha előtte vessző van?

2013. okt. 26. 17:23
 2/6 anonim ***** válasza:

(biztos végtelen tizedes tört)


wolframalpha-ba írd be, gyorsabban megoldja mint mi kisilabizáljuk.

2013. okt. 26. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:

a)

-2,3√6+√24-√54-2,7√6 =

= -2,3√6 + 2√6 - 3√6 - 2,7√6 =

= √6(-2,3 + 2 - 3 - 2, 7) =

= -6√6

b)

Rakj zárójeleket, mert így nem lehet érteni néhány tagot.

Az egyik lehetőséget leírom:

√3/4+1,(6)√3-√48-5/(6√3)

√3/4 + (15/9)√3 - 4√3 - 5√3/18 =

= √3(1/4 + 15/9 - 4 - 5/18) innen már te is megtudod csinálni.

A másik lehetőség:

√3/4+1,(6)√3-√48-(5/6)√3 =

= √3/4 + (15/9)√3 - 4√3 -(5/6)√3 =

= √3(1/4 + 15/9 - 4 - 5/6)

2013. okt. 26. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor az én hibám, én ezt a jelölést nem ismertem.

Én valahogy így írtam volna:

1,666˙

2013. okt. 26. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Romániában így jelölik a végtelen szakasos tizedes törtet. Úgy tudom, hogy nálatok Magyarországon egy pontot raktok a szakasz fölé.
2013. okt. 26. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az nem piszok, raktam egy pontot a 6 fölé :D
2013. okt. 26. 18:54