Valaki segitene a következö matek példába?


x-3 x+3

3- ___ = ___

2 4



2013. okt. 24. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom értelmezni.


(x-3)/3 = (x+3)/24


8(x-3) = x+3


8x - 24 = x + 3


7x = 27


x = 27/7


Ez is lehetne.


-KA-

2013. okt. 24. 20:26
 2/7 A kérdező kommentje:

bocsánat

...x-3....x+3

3-.___..= ___

....2......4

így értelmezhetöbb?

2013. okt. 24. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Legalábbis számomra.


Törtes egyenlet? Ha igen, akkor mik a nevezők? Használj zárójelekt!


-KA-

2013. okt. 24. 21:10
 4/7 A kérdező kommentje:

egyenlőség

1. oldala

3- számláló:x-3

nevező:2

2. oldala

számláló: x+3

nevező:4

2013. okt. 24. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:

egyenlőség

1. oldala

3- számláló:x-3

nevező:2

2. oldala

számláló: x+3

nevező:4


3 - (x-3)/2 = (x+3)/4 Szorozzuk 4-gyel.


12 - 2(x-3) = x + 3


12 - 2x + 6 = x + 3


18 - 2x = x + 3


3x = 15


x = 5


Ell.:

Bal oldal: 3 - 2/2 = 2

Jobb oldal: 8/4 = 2


-KA-

2013. okt. 24. 21:35
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ez "életmentő" volt
2013. okt. 24. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen!


-KA-

2013. okt. 24. 21:44