x-3 x+3
3- ___ = ___
2 4
2013. okt. 24. 19:38
1/7 anonim válasza:
Nem tudom értelmezni.
(x-3)/3 = (x+3)/24
8(x-3) = x+3
8x - 24 = x + 3
7x = 27
x = 27/7
Ez is lehetne.
-KA-
2/7 A kérdező kommentje:
bocsánat
...x-3....x+3
3-.___..= ___
....2......4
így értelmezhetöbb?
2013. okt. 24. 21:06
3/7 anonim válasza:
Nem. Legalábbis számomra.
Törtes egyenlet? Ha igen, akkor mik a nevezők? Használj zárójelekt!
-KA-
4/7 A kérdező kommentje:
egyenlőség
1. oldala
3- számláló:x-3
nevező:2
2. oldala
számláló: x+3
nevező:4
2013. okt. 24. 21:29
5/7 anonim válasza:
egyenlőség
1. oldala
3- számláló:x-3
nevező:2
2. oldala
számláló: x+3
nevező:4
3 - (x-3)/2 = (x+3)/4 Szorozzuk 4-gyel.
12 - 2(x-3) = x + 3
12 - 2x + 6 = x + 3
18 - 2x = x + 3
3x = 15
x = 5
Ell.:
Bal oldal: 3 - 2/2 = 2
Jobb oldal: 8/4 = 2
-KA-
6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ez "életmentő" volt
2013. okt. 24. 21:43