Keressük meg az x^7+x^6+2x^4+2x^3+2x+2=0 egyenlet összes megoldását a komplex számok körében!
&
Bizonyítsuk be, hogy ha α gyöke az x^6+x^5+x^4+x^3+x^2+x+1 polinomnak, akkor α^2 is gyöke!
2013. okt. 18. 22:10
1/3 anonim válasza:
x^7+x^6+2x^4+2x^3+2x+2=0
Csoportosítod kettőnként, és kiemeled a kisebb fokszámút:
x^6(x + 1) + 2x^3(x + 1) + 2(x + 1) = 0
Összevonod őket:
(x + 1)(x^6 + 2x^3 + 2) = 0
Az első megoldás x = -1
x^6 + 2x^3 + 2 = 0 gyökei között van a maradék megoldás
x^3 -t jelölőd t-vel.
Azt kapod:
t^2 + 2t + 2 = 0
delta = 4 - 8 = -4 = 4i^2
t1,2 = (-2 (+/-) 2i)/2
Azt kapjuk, hogy
t1 = -1 - i
t2 = -1 + i
...
Megoldod a következő egyenleteket:
x^3 = t1, és t^3 = t2
....
2/3 anonim válasza:
Bocs:
...
Megoldod a következő egyenleteket:
x^3 = t1, és x^3 = t2
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. okt. 18. 22:31