Valaki segítene? Állapítsuk meg a következő állítás igazságértékét: "Bármely két irracionális szám összege irracionális szám. "

2013. aug. 30. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Hamis. Mutatunk egy ellenpéldát: sqrt(2) + (- sqrt(2)) = 0. Tehát veszünk egy irracionális számot, és azt összeadjuk az ellentettjével (ami szintén irracionális), akkor nyilván 0-t kapunk, ami nem irracionális. (sqrt = négyzetgyökvonás)
2013. aug. 30. 11:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha irracionális számok között a négy alapműveletet végezzük, kaphatunk racionális számokat és irracionális számokat egyaránt. Nyilvánvaló példák:

\sqrt{2}-\sqrt{2}=0

\sqrt{2}\cdot\sqrt{2}=2

\sqrt{2}+\sqrt{2}=2\sqrt{2}

\sqrt{2}\cdot\sqrt{3}=\sqrt{6}


Tehát a válasz hamis. :)

2013. aug. 30. 13:11