A gyök13 +2*gyök3 irracionális szám reciproka gyök13-2*gyök3?

Miért?

2013. máj. 7. 14:52
 1/2 BKRS ***** válasza:

Igen, az.

1/(√13+2√3) =

=1/(√13+2√3) * (√13 - 2√3)/(√13 - 2√3) =

=(√13 - 2√3) /(13-4*3) =

=(√13 - 2√3) / 1 =

= (√13 - 2√3)

2013. máj. 7. 14:59
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy miért? Mert ha a kettőt összeszorzod, akkor 1-et kapsz. De erről csak és kizárólag a matek tehet.
2013. máj. 7. 15:05