Miért?2013. máj. 7. 14:52
1/2 BKRS válasza:
Igen, az.
1/(√13+2√3) =
=1/(√13+2√3) * (√13 - 2√3)/(√13 - 2√3) =
=(√13 - 2√3) /(13-4*3) =
=(√13 - 2√3) / 1 =
= (√13 - 2√3)
2/2 anonim válasza:
Hogy miért? Mert ha a kettőt összeszorzod, akkor 1-et kapsz. De erről csak és kizárólag a matek tehet.