Hogy kell ezt a fizika feladatot megcsinálni? Hőtan-gázok.


Le tudná vki írni h hogy kell kiszámolni?

egy 50 literes tartályban 15 celsius fokon 3.3kg tömegű levegőt akarunk tárolni. Mekkora nyomás szükséges ehhez?


2009. nov. 12. 21:43
 1/6 anonim válasza:

elég érdekes kérdés

szerintem az egyesített gáztörvényből kéne kiindúlni:pV=nRT

ahol: p-a nyomás pascalban, V-a térfogat köbméterben, n-a mólok száma(itt a levegőé) R-gázállandó értéke:8,314 T-hőmérséklet kelvinben (0 celsius fok 273 kelvin fok) a megadott adatokat átszámítod és behelyettesítesz

2009. nov. 12. 22:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha gimis vagy, akkor az van, amit az első írt, ha viszont természettudományos felsőoktatásban tanulsz, akkor már nem azt a gáztörvényt kell használnod, hogynam a Van der Waals egyenletet.

A levegő Van der Waals állandói:

a=135,8 kPa·dm^6/mol^2

b=0,0364 dm^3/mol

A képlet pedig:

(p+a/V^2)(V-b)=RT

És ebbe kell az első válaszadó válaszának megfelelően behelyettesíteni.

2009. nov. 12. 22:35
 3/6 A kérdező kommentje:
gimis vok, köszi a válaszokat, sokat segítettetek :)
2009. nov. 12. 22:47
 4/6 A kérdező kommentje:
és am mennyi az n? 3.3 kiló levegő az hány mol?:O
2009. nov. 12. 22:50
 5/6 anonim válasza:

a levegő átlagos moláris tömege közelítőleg: 29 g/mol

a 3,3 kg= 3300g n=m/M n=3300/29

2009. nov. 12. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:
istenem, hogy én mennyire gyűlölöm a fizikát:S
2010. szept. 19. 21:13