2
__
√x -et hogy kell deriválni?
2013. okt. 23. 18:44
1/5 A kérdező kommentje:
mivel 2 deriváltja 0, az egész 0 lesz?
2013. okt. 23. 18:47
2/5 anonim válasza:
f'(x) = (2*x^(-1/2))' = 2 * (-1/2) * x^(-1/2 - 1) = -x^(-3/2) = -1/(gyök(x^3))
-KA-
3/5 anonim válasza:
2/√x = 2 * x ^ -(1/2)
ennek deriváltja (mivel x^n deriváltja n*x^(n-1) ):
2 * -1/2 * x^(-3/2) = - 1 / √x ^ 3
4/5 anonim válasza:
Nem összekeverendő, hogy c (konstans) deriváltja 0, és (c*f(x))' deriváltja c*f(x)'. Itt az utóbbi érvényesül: (2/√x)'=2*(1/√x)'. A folytatást már előttem leírták.
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. okt. 24. 09:58