Mert én legszívesebben azt írnám, hogy 0, mert az ötödiken, az konstans, annak a deriváltja 0 és azt ha szorzom e az ötödikennel, az szintén nulla.


Vagy egyszerűen csak e az ötödiken?


És még egy e-s kérdés, hogyan számolom ki azt, hogy e a nulladikon, elsőn, másodikon stb?


2013. okt. 23. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

e^x deriváltja e^x

Tehát (e^5)'=e^5

2013. okt. 23. 11:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Illetve bocsánat. Magának az e^5-nek a deriváltja 0, mivel az egy szám, tehát konstans. Az e^x deriváltja az x=5 helyen, na az az e^5.
2013. okt. 23. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:

e^5x meg összetett függvény (f o g) lenne :)

e^5x' = e'^(5x) * (5x)' = 5e^5x

2013. okt. 23. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:

'e' az Euler-féle természetes szám.

[link]


2,71...

Ez egy konstans.

Ennek a hatványozása szerintem menni fog :)

2013. okt. 23. 12:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 23. 13:06