addig eljutottam, hogy e^ln formában kell felírni, de hogy tovább?2013. jan. 14. 14:55
1/1 bongolo válasza:
y = (tgx)^arctgx
ln y = arctgx·ln tgx
d(ln y)/dx = ... deriváld a jobb oldalt
(1/y)·dy/dx = ... ami kijött az előbb
dy/dx = y·(...) = (tgx)^arctgx·(...)