Mi ennek a deriváltja? (tgx) ^arctgx

addig eljutottam, hogy e^ln formában kell felírni, de hogy tovább?
2013. jan. 14. 14:55
 1/1 bongolo ***** válasza:

y = (tgx)^arctgx

ln y = arctgx·ln tgx

d(ln y)/dx = ... deriváld a jobb oldalt

(1/y)·dy/dx = ... ami kijött az előbb

dy/dx = y·(...) = (tgx)^arctgx·(...)

2013. jan. 14. 15:34