Ennek mi a deriváltja? 2xlogx

2 x(felső index) logx.

2013. jan. 5. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:

2x^logx = e^ln(2x^logx) = e^(logx*ln2x)


Ezt deriválva:

[e^(logx*ln2x)]*(logx*ln2x)'


logx*ln2x-t gondolom már le tudod deriválni.

2013. jan. 5. 20:50