Hát.. egyszerűen nem értem az egyenletek megoldását.. Például: (4x+5):4-(7x-2x):2 ... meg ilyenek... ez csak egy példa , de egyszerűen nem tudom megérteni ha magyarázzák... hiába! Így írásban lehet hogy jobban megérteném ezeket! Nagyon megköszönném hogyha tud valaki segíteni, és ÉRTELMES válaszokat várok! =)
2009. nov. 12. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennél először felbontod a zárójelet. Mindig ha van zárójel, fel kell bonatni különben semmit nem tudsz kezdeni vele. A zárójel után vagy előtt lévő számmal bontod.

Itt:

(4x+5):4= x + 5/4, x+ 1,25

(7x-2x):2= 7/2x - x, 3,5x-x


Ha ez megvan leírod a felbontott alakot:

x + 1,25 - 3,5x - x

az azonos alakúakat összevonod

az x és a -x kiesik, a többit nem tudod összevonni így marad


1,25 - 3,5 x


Amúgy ez nem egyenlet volt amit leírtál:)

2009. nov. 12. 14:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is: elő kell venni a tankönyvet és minden mintapéldát többször megoldani.


Hányadikos vagy?

2009. nov. 12. 14:45