3gyök2+4/(4-2gyök2)2013. okt. 20. 19:01
1/1 anonim válasza:
3gyök(2) + 4 / (4 - 2gyök(2)) =
= 3gyök(2) + 4 /(2 (2 - gyök(2))) =
= 3 gyök(2) + 2 /(2 - gyök(2)) // a második törtet bővítjük 2 + gyök(2) -vel, mert (a + b)(a - b) = a² - b²
...
3 gyök(2) + 2(2 + gyök(2)) /(4 - 2) =
= 3 gyök(2) + 2 + gyök(2) = 2 + 4gyök(2)