Apa és Peti együtt 51 évesek. Anya és Peti együtt 49 évesek. Apa és Anya együtt 74 évesek. Melyikük hány éves? Előre is köszönöm.2013. okt. 20. 17:33
1/1 anonim válasza:
apa x éves
anya y éves
peti z éves
x+z=51
y+z=49
x+y=74
Sokféleképpen lehet megoldani, legyen most így:
x+z=51
x=51-z
y+z=49
z=49-y
tehát x=51-z
x=51-49+y
x+y=74
y=74-x
Tehát x=51-49-y
x=51-49+74-x /+x
2x=76
x=38
x+z=51
z=13
x+y=74
y=36