Hogyan tudom megoldani ezt a szöveges feladatot?

Apa és Peti együtt 51 évesek. Anya és Peti együtt 49 évesek. Apa és Anya együtt 74 évesek. Melyikük hány éves? Előre is köszönöm.

2013. okt. 20. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:

apa x éves

anya y éves

peti z éves

x+z=51

y+z=49

x+y=74


Sokféleképpen lehet megoldani, legyen most így:

x+z=51

x=51-z

y+z=49

z=49-y

tehát x=51-z

x=51-49+y

x+y=74

y=74-x

Tehát x=51-49-y

x=51-49+74-x /+x

2x=76

x=38

x+z=51

z=13

x+y=74

y=36

2013. okt. 20. 17:53