Tudnátok Nekem segíten, hogy kell megoldani ezt a két szöveges matematikai feladatot? 1.1300Ft-ért kétféle ceruzából összesen 25 db-ot vettem. Az egyik fajta darabja 40Ft, a másiké 60Ft. Hány darabot vettem az egyik, ill. a másik fajtából?

2. Azonos irányba egyszerre indult el az úton a kerékpáros és a gyalogos. Sebességük 12km/h és 4 km/h. A kerékpáros megtett 22 km-t, mikor visszafordult. Mennyi idő telt el, amíg újra talákoztak? Egynelettel kellene levezetni! Köszi a segítséget!
2013. máj. 30. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az 1. feladattal valami nincs rendben. Ha mind a 25 ceruzát 60 Ft-ért vesszük, akkor is csak 1500 Ft-ot fizetünk.
2013. máj. 30. 19:24
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,szóval az első feladatra nincs megoldás!
2013. máj. 31. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:

de van.


40x+60y=1300

x+y=25

x=25-y

40*(25-y)+60y=1300

1000-40y+60y=1300

20y=300

y=15

x=10


Tehát 10 db 40 forintos és 15 db 60 forintos.


2.


22 km-t tett meg, az neki pontosan 22/12 órájába került.

Ennyi idő alatt a gyalogos 4*22/12 km-t tesz meg.

Tehát a visszafordulás időpontjában a biciklis 22km-nél van, a gyalogos pedig 22/3 km-nél. (logikus is, mivel a sebessége pont a harmada)

innentől egyszerű találkozásos feladat

2013. jún. 1. 00:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2013. jún. 1. 10:43