2. Azonos irányba egyszerre indult el az úton a kerékpáros és a gyalogos. Sebességük 12km/h és 4 km/h. A kerékpáros megtett 22 km-t, mikor visszafordult. Mennyi idő telt el, amíg újra talákoztak? Egynelettel kellene levezetni! Köszi a segítséget!2013. máj. 30. 18:54
1/4 anonim válasza:
Az 1. feladattal valami nincs rendben. Ha mind a 25 ceruzát 60 Ft-ért vesszük, akkor is csak 1500 Ft-ot fizetünk.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,szóval az első feladatra nincs megoldás!
2013. máj. 31. 08:33
3/4 anonim válasza:
de van.
40x+60y=1300
x+y=25
x=25-y
40*(25-y)+60y=1300
1000-40y+60y=1300
20y=300
y=15
x=10
Tehát 10 db 40 forintos és 15 db 60 forintos.
2.
22 km-t tett meg, az neki pontosan 22/12 órájába került.
Ennyi idő alatt a gyalogos 4*22/12 km-t tesz meg.
Tehát a visszafordulás időpontjában a biciklis 22km-nél van, a gyalogos pedig 22/3 km-nél. (logikus is, mivel a sebessége pont a harmada)
innentől egyszerű találkozásos feladat
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2013. jún. 1. 10:43