4a(négyzet)-20ab+25b(négyzet)-16=?

2013. okt. 20. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:
(2a-5b)a négyzeten - 16 =(2a-5b)^2 -4^2 Ha még tovább kell boncolgatni, akkor alkalmazni kell az a^2 - b^2=(a+b)*(a-b) azonosságot. , tehát: (2a-5b+4)*(2a-5b-4)
2013. okt. 20. 14:32