Sajnos egyáltalán nem értem ezt a témakört, úgyhogy nagyon megköszönném ha segítene valaki.
x+1/x=0
|2+x|=-3
x^3-2x^2+x=0
2013. okt. 13. 14:04
1/2 anonim válasza:
Az első kettőnek nincs megoldása a valós számok körében.
A harmadikat szorzattá alakítva:x*(x^2-2x+1)=0
x*(x-1)^2=0 A szorzat értéke csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0. Jelen esetben vagy x=0, vagy x-1=0, vagyis x=1.
Tehát a harmadik egyenletnek két megoldása van: x=0 illetve x=1.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2013. okt. 13. 19:30