Sajnos egyáltalán nem értem ezt a témakört, úgyhogy nagyon megköszönném ha segítene valaki.


x+1/x=0

|2+x|=-3

x^3-2x^2+x=0


2013. okt. 13. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első kettőnek nincs megoldása a valós számok körében.

A harmadikat szorzattá alakítva:x*(x^2-2x+1)=0

x*(x-1)^2=0 A szorzat értéke csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0. Jelen esetben vagy x=0, vagy x-1=0, vagyis x=1.

Tehát a harmadik egyenletnek két megoldása van: x=0 illetve x=1.

2013. okt. 13. 16:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2013. okt. 13. 19:30