Mekkora a rugó kilengése, ha a kezdőfeltétel x (t=0) =0 és?


Mekkora a rugó kilengése, ha a kezdőfeltétel x(t=0)=0 és v(t=0)=v0?


Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 16. 17:07
 1/2 bongolo ***** válasza:

x(t) = A·sin(ωt + φ)

v(t) = A·ω·cos(ωt + φ)

Ha x(0) = 0, vagyis a szinusz nulla, akkor a koszinusz 1, tehát v(0) = A·ω

Vagyis ha tudod a körfrekvenciát is, akkor kijön az amplitúdó: A=v₀/ω

ω = √(D/m), lehet, hogy ezek az adatok vannak meg...

2013. okt. 16. 23:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, sokat segítettél! A barátnőmnek kellett egyetemre, továbbítom is Neki. :)
2013. okt. 17. 10:21