Mekkora a rugó kilengése, ha a kezdőfeltétel x(t=0)=0 és v(t=0)=v0?
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 16. 17:07
1/2 bongolo válasza:
x(t) = A·sin(ωt + φ)
v(t) = A·ω·cos(ωt + φ)
Ha x(0) = 0, vagyis a szinusz nulla, akkor a koszinusz 1, tehát v(0) = A·ω
Vagyis ha tudod a körfrekvenciát is, akkor kijön az amplitúdó: A=v₀/ω
ω = √(D/m), lehet, hogy ezek az adatok vannak meg...
2/2 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, sokat segítettél! A barátnőmnek kellett egyetemre, továbbítom is Neki. :)
2013. okt. 17. 10:21