Kisdobso kérdése:

1, A Kiskacsa 8 perc alatt úszta körbe a 20m átmérőjű kacsaúsztatót. Mennyi a sebessége ill. a szögsebessége? 2, Helo Kitty 3m magasról leesett. Milyen sebességgel ért földet ha a tömege 0,729kg?

2013. okt. 16. 09:12
 1/1 anonim ***** válasza:

1/

t = 8 min = 480 s

n = 1 --> T = 480 s

r = 10 m

--------------

v = (2r*pi)/t = 0,13 m/s

omega = v/r = 0,013 Hz


2/

h = 3 m

m = 0,729 kg (Teljesen mindegy, hány kg.)

----------------

g = 10 m/s^2


E(helyzeti) = m*g*h Kezdetben, csak ez van.


E(mozgási) = 1/2 m*v^2 Földet éréskor, csak ez van.


1/2 m*v^2 = mgh Energiamegmaradás törvénye.


1/2 v^2 = gh


v^2 = 2gh


v = gyök(2gh) = 7,75 m/s


-KA-

2013. okt. 16. 11:24