2013. okt. 16. 09:12
1/1 anonim válasza:
1/
t = 8 min = 480 s
n = 1 --> T = 480 s
r = 10 m
--------------
v = (2r*pi)/t = 0,13 m/s
omega = v/r = 0,013 Hz
2/
h = 3 m
m = 0,729 kg (Teljesen mindegy, hány kg.)
----------------
g = 10 m/s^2
E(helyzeti) = m*g*h Kezdetben, csak ez van.
E(mozgási) = 1/2 m*v^2 Földet éréskor, csak ez van.
1/2 m*v^2 = mgh Energiamegmaradás törvénye.
1/2 v^2 = gh
v^2 = 2gh
v = gyök(2gh) = 7,75 m/s
-KA-