A kérdés A Kelén elnevezésű hajó elindul Badacsonyból Fonyódra. Ugyanekkor indul Fonyódról Badacsonyba a Siófok nevű hajó, amelynek átlagsebessége 12 km/h-val nagyobb, mint a Keléné. A hajók 15 perc múlva, Fonyódtól 4 km-re találkoznak?


a) Mekkora sebességgel haladnak a hajók? B) Milyen távol van Fonyód Badacsonytól?


Letudná valaki nekem ezt írni, hogy hogy kell behelyetesíteni a táblázatba? meg a megoldásokat, számolás menetét is egyszerűen?

Általában a táblázatot úgy szoktuk hogy ennek a feladatnak az esetében Kelén és Siófok hajó mekkora sebességgel [ v(km/h) ] , mennyi idő alatt [ t (perc) ] , mennyi utat [ s (km) ]


Koszonom mindenkinek a segitseget elore is!



2013. okt. 15. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelölje x km/h a Kelén sebességét, ekkor a Siófok sebessége 12+x km/h. Tudjuk, hogy 1/4 óra múlva Fonyódtól 4 km-re találkoztak, ez azt jelenti, hogy a Siófok 12+x km/h-s sebességgel 1/4 óra alatt 4 km-t tett meg, tehát felírható ez az egyenlet:


(12+x)*1/4=4, innen x=4. Mivel x-szel jelöltük a Kelén sebességét, ezért a Kelén 4 km/h-s, a Siófok 4+12=16 km/h-s sebességgel haladt.


Innen már tudjuk, hogy a Kelén 4*1/4=1, a Siófok 4 km-t tett meg, tehát Badacsony és Fonyód között a távolság 5 km.


Remélem mindent megértesz belőle.

2013. okt. 15. 22:00