A Kelén elnevezésű hajó elindul Badacsonyból Fonyódra. Ugyanekkor indul Fonyódról Badacsonyba a Siófok nevű hajó, amelynek átlagsebessége 12 km/h-val nagyobb, mint a Keléné. A hajók 15 perc múlva, Fonyódtól 4 km-re találkoznak?

a) Mekkora sebességgel haladnak a hajók? b) Milyen távol van Fonyód Badacsonytól?
2012. máj. 18. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a teljes tavolsag d, az ido t, a sebessegek vK es vS:


(d-4) = vK·t (K Badacsonybol indult, tehat d-4 km-t tett meg)

4 = vS·t (S Fonyodrol indult, tehat 4 km-t tett meg)


Emellett tudod azt, hogy:

t = 15 perc = 1/4 ora

vS = vK + 12


Behelyettesited ezeket a fenti egyenletekbe, es megkapot vK-t (es innen vS-t) es d-t. :)

2012. máj. 18. 20:57