a) Mekkora sebességgel haladnak a hajók? b) Milyen távol van Fonyód Badacsonytól?2012. máj. 18. 19:24
1/1 anonim válasza:
Ha a teljes tavolsag d, az ido t, a sebessegek vK es vS:
(d-4) = vK·t (K Badacsonybol indult, tehat d-4 km-t tett meg)
4 = vS·t (S Fonyodrol indult, tehat 4 km-t tett meg)
Emellett tudod azt, hogy:
t = 15 perc = 1/4 ora
vS = vK + 12
Behelyettesited ezeket a fenti egyenletekbe, es megkapot vK-t (es innen vS-t) es d-t. :)