Nem kell kiszámolni csak, hogy hogyan kezdjek bele, mert nem nagyon tudom. Elég a képlet is, a számolást majd megoldom én.


1. Mekkora annak a szivattyúnak a hasznos teljesítménye, amely 8 méter mély kútból percenként 5 m2 (négyzetméter) vizet húz fel?


2. Egy szivattyú óránként 50 m3 (köbméter) olajat nyom fel 10 méter magasra. Mennyi munkát végez el 1,5 óra alatt? (Az olaj sűrűsége 0,8 g/köbcentiméter)


3. A kotrógép 54 000 kJ munkával emel fel 100 m3 (köbméter) homokot 25 méter magasra. Mekkora a hatásfoka? (A homok sűrűsége 1800 kg/köbméter)


2013. okt. 15. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt mi hetedikben tanultuk. :D

De egyébként

1.P=W/t

2.W=P*t

3.η=Eh/Eb

2013. okt. 15. 16:45
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. :) De amúgy ennyit én is tudok csak engem igazából a köbméter zavar meg, mert nem tudom, hogy így hogyan kell kiszámolni.

El vagyunk csúszva egy kicsit, ezért írtam, hogy nyolcadikos, de tényleg hetedikes. :D

2013. okt. 15. 16:57