Ki kell szémítani, testem által a padlóra gyakorolt nyomásomat. Súlyom 85 kg.

legyszi megoldast is.

Elore is kossz.


2012. okt. 9. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyomás képlete: p=F/A

azaz az általad kifejtett erő ami kb 850N/ normál esetben a talpaid keresztmetszetének területével. Miután a második adatot nem tudom, nem tudom megmondani a végeredményt se.

2012. okt. 9. 16:54
 2/4 A kérdező kommentje:
A talpam 20X8 cm-s.
2012. okt. 9. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A területe akkor, ha feltételezzük, hogy téglalap alakú a talpad T=20*8=160 cm^2, de mivel kettő van belőle és mindkettővel nyomod az alátámasztásodat ezért megszorozzuk kettővel, tehát A=320cm^2=0,032m^2

Tehát, ha g=9,81 p=833,85/0,032=26057,8125Pa

ha a g értékét 10-nek vesszük akkor, 850/0,032=p=26562,5Pa

Nem tudom, hogy kell e kerekítenetek a g-t, ha nem mondták, akkor a 9,81-es a helyes megoldás.

2012. okt. 9. 17:14
 4/4 A kérdező kommentje:

elfelejtettem mondani, hogy 2 alpont van.

a)vigyázva állva

b) egy lábon állva

Egyébként ezek mind nagy segítségek! Nagyon köszi!

2012. okt. 9. 17:26