Valaki esetleg segítene megoldani?! Előre is köszönöm :)
2 kg tömegű téglát 25 N erővel függőlegesen emelünk fel. Mekkora a tégla gyorsulása?
2012. okt. 8. 18:24
1/2 anonim válasza:
A téglára függőlegesen felfelé az alábbi gyorsulás hat:
(megjegyzés: N=kg*m/s2)
a1=F/m=25/2= 12,5 m/s2
függőlegesen lefele pedig a gravitáció erő, ami 10 m/s2.
A két gyorsulás előjelesen összeadódik, így jön ki a megfejtés: 2,5 m/s2 a tégla gyorsulása.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. okt. 9. 15:57