Fizika feladat! Valaki segítene?


Valaki esetleg segítene megoldani?! Előre is köszönöm :)


2 kg tömegű téglát 25 N erővel függőlegesen emelünk fel. Mekkora a tégla gyorsulása?


2012. okt. 8. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A téglára függőlegesen felfelé az alábbi gyorsulás hat:


(megjegyzés: N=kg*m/s2)


a1=F/m=25/2= 12,5 m/s2


függőlegesen lefele pedig a gravitáció erő, ami 10 m/s2.


A két gyorsulás előjelesen összeadódik, így jön ki a megfejtés: 2,5 m/s2 a tégla gyorsulása.

2012. okt. 9. 11:36
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. okt. 9. 15:57